تعمیر فوری تلویزیون در میدان حر

تعمیر تلویزیون ال سی دی سامسونگ بدون گارانتی
تعمیر تلویزیون ال سی دی سامسونگ بدون گارانتی
فوریه 21, 2021
تعمیرکار تلویزیون قدیمی سامسونگ در محل
تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ در سه راه افسریه
مارس 25, 2021

تعمیر فوری تلویزیون در میدان حر

تعمیر تلویزیون در میدان حر

تعمیر تلویزیون در تهران

اهمیت تعمیرات تلویزیون در زندگی روزمره

در گذشته مهم‌ترین عامل دورهمی های خانواده ها، وجود تلویزیون ها در خانه بود. اما با توجه به سبک زندگی این روزها، معمولا می توان گفت وجود تلویزیون در هر خانه به بیش از یک عدد افزایش یافته به طوری که  در هر اتاق یکی برای اعضای خانواده تجهیز شده است. ضمن اینکه امروزه با حتی اگر از طرفداران برنامه‌های تلویزیونی هم نباشیم باز هم برای استفاده از کنسول‌های بازی و یا اتصال کامپیوتر و… نیازمند به تلویزیون هستیم.

پیشرفت علم موجب اتصال راحت تلویزیون ها به انواع مرورگرها و شبکه های اینترنتی و همچنین قابلیت دسترسی و اتصال آسان به اینترنت گردیده است که کاربران می توانند از این طریق به انواع فیلم ها و برنامه ها دسترسی پیدا کنند و به صورت آنلاین مورد استفاده خود قرار دهند. تعمیر تلویزیون در میدان حر

خرابی های رایج تلویزیون

با توجه به بالا رفتن کیفیت تلویزیون ها که هر روز روند صودی خوبی داشته است به طوری که کیفیت آن در مقایسه با گذشته پیشرفت قابل توجه زیادی داشته است. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین ها امروز دربازارها، تلویزیون های پلاسما ال سی دی و ال ای دی دی اند که ممکن است به دلیل عمر استفاده از دستگاه یا علت هایی مثل ضربه خوردن، قطع و وصل شدن برق وخرابی های قطعات اصلی و یا هر دلیل دیگری دچار خرابی شوند که در ادامه به چند نمونه از مهم ترین و متداول ترین آنها اشاره خواهیم نمود.

تصویر از قسمت بالا تاریک و روشن می شود:

با توجه به پیشرفت زیاد تکنولوژی و استفاده در ساخت وسایل الکترونیکی، شرکت های سازنده در تلاش هستند تا محصولات کارآمدتر در اختیار کاربران قرار دهند. در همین راستا شرکت های سازنده تلویزیون ها نیز در تلاش اند تا با ساخت مدل های جدید، مشکلات وخرابی های دستگاه های پیشین را برطرف کنند.

علیرغم تلاش های فراوان شرکت های سازنده، همچنان عیوب و ایراداتی در تلویزیون ها اتفاق می افتد. به عنوان مثال یکی از این مشکلات تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالای دستگاه می باشد. تعمیر تلویزیون در میدان حر

علت تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالای آن:

یکی از رایج ترین مشکلاتی است که کاربران تلویزیون و تعمیرکاران با تجربه با آن رو به رو می گردند را می توان به این موضوع اشاره داشت. در ابتدا لازم است که ایراد به درستی عیب یابی گردد. به طور معمول اختلال در پنل دستگاه منجر به این مشکل خواهد شد

 پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون  و راه حل آن

گاهی ممکن است شما با پیغام  برنامه­ریزی نشده (Not programmed) از سمت دستگاه خود رو به رو شوید ،معمولا این پیغام به این معناست که کانال یابی به درستی انجام نشده است. برای کانال یابی درست می‌توانید از روش کانال­ یابی خودکار یا دستی استفاده کنید.

کانال یابی خودکار : (Auto Tuning)

برای کانال یابی خودکار می­توانید مسیر زیر را دنبال کنید تا به نتیجه مورد نظر دست یابید.

ابتدا دکمه‌ی Smart که بر روی کنترل دستگاه قرار دارد را فشار دهید و از آن طریق وارد Setting > Channel تنظیمات تلویزیون شوید.

در منو، از گزینه­ی Auto Tuning یا کانال‌یابی خودکار استفاده کنید.

توسط گزینه‌ی Start روند کانال یابی را آغاز نمایید.

در آخر کار، گزینه‌ی Done را انتخاب کنید و خارج شوید.تعمیر تلویزیون در میدان حر

کانال یابی دستی : (Manual Tuning)

برای انجام کانال‌یابی دستی می­توانید متن زیر را مطالعه و طبق مراحل انجام نمایید.

گزینه کانال یابی دستی را با وارد شدن به بخش تنظیمات و منوی کانال­ها انتخاب کنید.

  1. بعد از آن گزینه‌ی تلویزیون دیجیتال استفاده کنید و در قسمت UHFCH کد هر کانال را وارد و ثبت نمایید. از طریق روابط عمومی استان می­توانید کد شهرستان محل سکونت خود را دریافت نمایید.
  2. گزینه‌ی به روز رسانی یا افزودن را به عنوان آخرین اقدام انتخاب نمایید تا بتوانید کانال ایجاد شده را اضافه و ثبت کنید. در صور تی که گزینه نمایان نشده آنتن را بررسی کنید.

همان طور که در متن قبل گفته شده بود می توانید برای دریافت کانال‌های دیجیتال در تلویزیون‌های از این دو روش کانال یابی را انجام دهید. کانال یابی خودکار، شبکه‌ها را بر اساس ترتیب و نام ارائه شده توسط صدا و سیما انجام می شود.

از مزایای کانال یابی دستی می توان شبکه ها را به صورت مرتب شده دریافت و ثبت نمود و کانال­های تکراری در آن­ها نخواهد بود. در کانال‌ یابی به روش دستی نیازمند به شماره‌ی پهنای باند کانال‌ها هستید . می­توانید از صدا و سیمای منطقه‌ی خود این اعداد را دریافت کنید.

اما اگر به شماره‌ی پهنای باند کانال‌ها دسترسی ندارید، از گرینه­ی کانال یابی خودکار استفاده کنید.

 

 

استند بای تلویزیون و خارج نشدن از این حالت

اگر در دستگاه خود با این مشکل رو به رو شدید، جهت تعمیرات پنل تلویزیون باید برد پاور را مورد بررسی قرار دهید. در صورت سالم بودن این بخش این احتمال وجود دارد که مین برد دستگاه دچار مشکل شده باشد که نیازمند به سپردن به افراد متخصص و کاربلد می باشد.تعمیر تلویزیون در میدان حر

کند شدن تصویر

کند شدن تصویر را می توان از جمله  مشکلاتی شمرد که در تلویزیون ها با برند های معتبر اتفاق می افتد.

در اين حالت تصويرها به کندی و به صورت اسلو موشن به نمایش در می آیندکه ممکن است هاله هايي از تصوير قبل در تصوير بعدي مشاهده شود، معمولا تصویر قبلی چند ثانیه روی تصویر بعدی ثابت می ماند.

دلیل کند شدن تصویر می تواند به خاطرعدم واکنش صحيح پنل به اطلاعات ورودی و پاسخ پیکسل ها باشد. فرسوده شدن قطعات برد آدرس تلويزيون معمولا علت قطعی این خرابي است. در مواردي نیز ممکن است مربوط به لیکوید پنل باشد. در بیشتر مواقع تعویض برد آدرس ، به راحتی مشکل وارد شده را رفع می کند. اگر این مشکل براي تلويزيون شما رخ داده است آن را خاموش نمایید ودر اولین موقعیت با مرکز تخصصي تعمير پنل تلويزيون تماس برقرار کنید تا در اولین فرصت نیرو لازمه را به آدرس مربوطه اعزام نمایند.

سوختن پیکسل ها

در پنل تلویزیون ، پیکسل ها ۳ عدد ساب برای ساخت رنگ دارند. کنترل پیکسل ها به صورت دسته جمعی توسط ترانزیستورها انجام می شود. در صورتی که در بخش های ذکر شده مشکلی رخ دهد، پیکسل به حالت خاموش در آمده که به اصطلاح سوختگی پیکسل یا پیکسل سوختگی رخ می دهد. ریشه یابی علت اتفاق خرابی پنل تلویزیون ها نیازمند به بررسی و عیب یابی دقیق و تخصصی است که تنها با مراجعه به یک مرکز مجاز تعمیراتی معتبر ومجاز صورت می گیرد.

 

وجود نقطه سفید در تصویر

گاهی وجود یک یا چند نقطه سفید و نورانی در تصویر علت بروز خرابی می شود. باید بدانیم که در این مواقع، دستگاه دچار سوختگی پیکسل گردیده است. یعنی تمام اجزای مرتبط با هم برای این که پیکسل به نقطه‌ای تبدیل شود که رنگی باشد و هنگام نمایش دادن تصویر به درستی عمل نکند.

در نتیجه پیکسل روشن می‌ماند و حالت نقطه سفید به خود می‌گیرد، لازم به ذکر است راه حل این مشکل تنها تعویض پنل به صورت کامل می باشد که می تواند بسیار پر هزینه باشد.

مرکز تعمیر پنل تلویزیون در تهران

مرکز تعمیرات تلویزیون فدک تهران به عنوان نماینده مجاز تعمیرات تلویزیون در تهران می باشد که، با ارائه مشاوره های لازم قبل از اقدامات لازم برای تعمیر دستگاه هزینه های احتمالی و برآورد کل هزینه ها را به مشتری اعلام می کند. لازم به یادآوری است که در صورت نیاز به تعویض قطعات حساس و عدم امکان تعمیر، از قطعات کاملا اورجینال و اصل با گارانتی معتبر استفاده می شود. در این مرکز ضمن به روز بودن تعمیر کاران به آخرین اطلاعات مربوط به دستگاه های جدید، به دلیل تخصص تعمیرکاران به تمامی برند ها می توان این مرکز را به عنوان کارگاهی برای تعمیرات جامع و کامل که تجهیزات مناسب برای عیب یابی، تعمیر و ترمیم را داراست معرفی نمود. در این واحد تعمیراتی امکانات و تسهیلات فوق العاده وسیع و پیشرفته ای از جمله سرویس تلویزیون در محل  نیز فراهم می باشد که هر سطحی از نیاز را به راحتی برای مشتریان گران‌قدر برطرف می نماید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *