تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ در پاکدشت

تعمیرکار تلویزیون قدیمی سامسونگ در محل
تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ در سه راه افسریه
مارس 25, 2021
تعمیرکار تلویزیون قدیمی سامسونگ در محل
تعمیر تلویزیون قدیمی سامسونگ در منزل
ژوئن 29, 2021

تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ در پاکدشت

تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ در پاکدشت

تعمیرات تلویزیون در تهران

اهمیت تعمیرات تلویزیون در زندگی روزمره

در دنیای تکنولوژی وپیرفته، تلویزیون ها حرف زیادی برای گفتن دارند، ضمن پیشرفت بالای این دستگاه می توان آن را در دسته ی لوازم ضروری و بسیار مهم هر خانه حساب کرد که جدانشدنی از زندگی روزمره انسان ها از گذشته تا به امروز نیز می باشد. پیشرفت تکنولوژی باعث افزایش کیفیت روز به روز تلویزیون ها گردیده است. از جمله امکانات خوبی که تلویزیون ها به همراه دارند امکان وصل شدن به اینترنت و انواع مرورگرها، استفاده از بلوتوث، اتصال انواع ورودی های متنوع مثل لپ‌تاپ ها و هارد ها و …. که باعث ارتباط راحت تر با لوازم الکترونیکی گشته است.

به طور کل با وجود این مسائل تلویزیون های ال ای دی، ال سی دی و پلاسما ها که امروزه در بازار ها همراهان زیادی را به دنبال خود دارند ، ممکن است بر اثر عوامل بسیاری مثل فرسودگی قطعات، ضربه خوردن و نوسانات برق و خیلی عوامل متعدد دیگر دچار خرابی هایی شوند. شما می توانید به راحتی و توسط تکنسین های مجرب آنها را تعمیر کنید. در ادامه مطالب به چندین نوع از این خرابی ها اشاره خواهیم نمود. تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ در پاکدشت

تخصصی ترین مرکز تعمیرات پنل تلویزیون

قصد داریم در این مقاله به خرابی های رایج و احتمالی که در پنل های تلویزیون اتفاق می افتد و همچنین علل این مشکلات و شیوه تعمیر آنها اشاره نماییم. اگر در زمان استفاده از دستگاه متوجه بروز مشکلاتی و اختلال در پنل تلویزیون شدید می توانید با مطالب و موارد گفته شده تا حدودی ضمن تشخیص خودتان مشکل را حل کنید. توصیه داریم تعمیرات تلویزیون و رفع اشکالات پیش آمده در آن را به کارشناسان کار بلد بسپارید و در صورت نداشتن تخصص از ورود به این کار جلوگیری نمایید.

آب خوردگی پنل تلویزیون

آبخوردگی در پنل تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی اصطلاحی هست که در واقع مربوط به نفوذ مایعات پاک کننده مانند شیشه شوی از فاصله بسیار کم بین قاب و صفحه نمایش تلویزیون اتفاق می افتد.

گاهی مواقع هنگام بازی کودکان و یا تمیزکردن تلویزیون به علت اسپری کردن مستقیم مایع پاک کننده روی صفحه نمایشگر، مایعات که بیس آن ها نیز رسانا می باشند از پایین پنل بین قاب دستگاه و صفحه نمایش به داخل دستگاه نفوذ می نمایند و چون جایگاه قرار گرفتن فلت های منتقل کننده اطلاعات تصویر در زیر پنل

تلویزیون هست باعث اتصال پین های مختلف این فلت ها به یکدیگر می شوند که برخی از آنها ولتاژ و برخی دیگر اطلاعات تصور را منتقل می نمایند.

چگونه متوجه آب خوردگی تلویزیون شوید؟

اگر متوجه خطوطی با مشخصات رنگی و عمودی روی صفحه­ی تلویزیون خود شدید و یا نوارهای سفید و مشکی روی تصویر ظاهر گشت، می توان آن ها را نشانه ای از آب خوردگی دستگاه به شمار آورد. همچنین اگر تفاوت روشنایی در دو نیمه­ ی تلویزیون مشاهده شود می ­توان گفت تلویزیون دچار آب خوردگی رخ داده است.

تعمیر تلویزیون معیوب:

برای تعمیر تلویزیونی که دچار مشکلی شده است، در ابتدا باید فلت­ هایی را که دچار خرابی شده را بررسی کنید. در صورتی که آسیب وارد شده جدی باشد، نیاز به تعویض خواهند داشت. در غیر این صورت می­ توان به بهبود مشکلی که در فلت ایجاد شده بپردازید.

در صورتی که آب خوردگی تلویزیون در زمان خاموش بودن تلویزیون اتفاق افتد، میزان آسیب به دستگاه شما پایین خواهد بود. اما اگر تلویزیون در حالت روشن باشد آسیب واردشده بیشتر خواهد بود. بهترین راه برای حل مشکل وکاهش آن، خاموش کردن هر چه سریع ­تر تلویزیون است.

برای رفع مشکل آب خوردگی تلویزیون بهتر است در هنگام مواجه با این مشکل ابتدا دستگاه خود را خاموش کنید. سپس با تعمیرکار مربوطه برای حل این مشکل تماس برقرار نمایید.

 

وجود خطوط عمودی

خرابی پنل تلویزیون با پیدایش خطوط عمودی نیاز به توجه وبررسی موشکافانه تری دارد. ضربه خوردن پنل یا وجود مشکل در برد تیکان یا فلت‌های ارتباط دهنده از جمله علت های پیدایش خطوط عمودی است. اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه رسم شده باشد، برد تیکان و فلت های ارتباطی متهمین اصلی خرابی پنل تلویزیون است.

در این شرایط می توانید امیدوار باشید که هزینه های تعمیر تا حد بسیار زیادی کم شود. اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر باشد مشکل از پنل اصلی می باشد و هزینه بیشتری برای کاربر به بار خواهد آورد. تنها راه برای رهایی از این مشکل، تعویض پنل است.

خاموش شدن تلویزیون

گاهی ممکن هست که دستگاه به صورت ناگهانی دچار خاموشی گردد و دیگر روشن نشود .در ادامه علت های آن برای شما بیان خواهیم نمود. تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ در پاکدشت

تعمیر بک لایت تلویزیون 

بک لایت، نور پشت صفحه تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی را شامل می گردد. وقتی بک لایت تلویزیون خراب می شود نور صفحه قطع و صفحه تلویزیون به سیاهی خواهد رفت که در این حالت تلویزیون روشن است و شما تنها صدای تلویزیون می شنوید، تنها امکان تعویض شبکه های تلویزیون را خواهید داشت  اما تصویر نمایش داده نمی شود. هزینه تعمیر بک لایت با توجه به مدل و اینچ تلویزیون متفاوت خواهد بود.

 

قطع و وصل شدن لحظه ای صفحه نمایش تلویزیون

اوصولا این اتفاق به دلیل متصل بودن دستگاه به دستگاه گیرینده دیجیتال و یا دستگاه های مشابه دیگری از طریق پورت HDMI و سایر لوازم اتفاق خواهد افتاد. استفاده از لوازمی از جمله لباسشویی، آبمیوه ‌گیری و یا لوازم مشابه در منزل، به دلیل تولید نواسانات مغناطیسی، باعث ایجاد نویز در وسایل دیجیتال می گردد.

وجود نویز در لوازم دیجیتال، مانند تلویزیون، منجر به ایجاد اشکالاتی از جمله نمونه بارز آن قطع شدن لحظه ای تلویزیون هست اتفاق می افتد.

فلت های آسیب دیده

از عوامل خاموشی صفحه، آسیب دیدگی فلت ها ست که در مواقعی که مایعات وارد به پنل می شوند با آن مواجه می شوید. در حقیقت آبخوردگی پنل تلویزیون موجب سوختن یا آسیب جدی فلت های ریز موجود در پنل می گردد که نتیجه آن خرابی پنل تلویزیون است.در صورتی که به موقع رسیدگی نشود موجب سوختگی پنل خواهد شد.

ماندن تصویر روی لوگو در تلویزیون :

ماندن تصویر روی لوگو در تلویزیون به عنوان یک مشکل رایج در میان کاربران معرفی گردیده است. به صورت کلی تلویزیون ها بنا به دلایل متفاوتی ممکن هست درگیر ایرادات متنوعی شوند. از همین رو شرکت های سازنده لوازم الکترونیکی خصوصا تلویزیون ها سعی دارند تا با برطرف نمودن مشکلات پیشین بتوانند محصولات باکیفیت تری را در اختیار کاربران قرار دهند.

روش های برطرف کردن مشکل ماندن تصویر روی لوگو:

برای برطرف نمودن مشکل ماندن تصویر روی لوگو راه حل های مختلفی وجود دارد که بعضی از آن ها روش های ساده ای می باشند که در ادامه به آن ها اشاره می نماییم.

روش اول:

به عنوان ساده ترین روش به سراغ منو بروید. بیشتر خطاهای تلویزیون مرتبط به این بخش هست. اگر قادر به مشاهده بخش منو بودید می توانید بررسی کنید که امکان ریست نمودن دستگاه وجود دارد یا خیر. تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ در پاکدشت

روش دوم:

اگر تلویزیون شما روشن است می توانید آن را از برق جدا کنید. به مدت ۶۰ ثانیه بگذارید در آن وضع باقی بماند. سپس مجددا دستگاه را روشن نمایید و بررسی کنید که مشکل برطرف شده است یا نه.

روش سوم:

راه حل سوم برطرف نمودن مشکل ماندن تصویر روی لوگو، خاموش کردن و روشن کردن مجدد دستگاه می باشد. در بیشتر موارد این راه حل مشکل را برطرف خواهد نمود. برای انجام درست آن مراحل زیر را دنبال کنید:

  • تلویزیون را از جریان اصلی جدا کنید و از برق بکشید.
  • پس از انجام مرحله اول، دکمه پاور را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید.
  • سپس می توانید دکمه پاور را رها کنید و تلویزیون را به شرایط قبل باز گردانید.
  • پس از رها کردن دکمه پاور می توانید تلویزیون را روشن نمایید.
  • حال عملکرد نرمال دستگاه را بررسی نمایید.

 

 

خدمات شرکت تعمیرات تلویزیون فدک:

شرکت تعمیرات تلویزیون فدک به عنوان یکی از تخصصی­ترین مراکز تعمیرات تلویزیون است که با بهره­گیری از تکنسین­ها و متخصصین باسابقه اقدام به تعمیر انواع مختلفی از تلویزیون می کند. تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ در پاکدشت

هر تلویزیونی که دچار مشکل شده باشد، در هنگام جابه ­جا کردن آن به تعمیرگاه مربوطه امکان دارد دچار آسیب­های دیگری از قبیل شکستگی یا ترک خوردگی پنل گردد.

تعمیرگاه­ های معتبر و متخصص تلویزیون به منظور کاهش این آسیب­ها امکان تعمیر در محلی که تلویزیون در آن قرار داده را در اختیار مشتری گذاشته تا در کم ترین زمان بهترین عملکرد را اجرا کنند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *